Special Invitation 5th congregation [Virtual] (First Class List)

Special Invitation 5th congregation [Virtual] (First Class List)

by Admin UENR Noticeboard


2 years ago, on


1. It is announced for the information of all final year undergraduate students graduating with First Class Honours, that they will be required to attend the 5th Congregation Ceremony in person on Saturday November 28, 2020. 

2.  You are allowed to invite one (1) guest only to be present at the Ceremony. 

3. Mandatory Graduation Rehearsal shall take place at 3:00 pm on Friday November 27, 2020 at the Forecourt of the School of Sciences Block. Graduands who do not attend the rehearsal session shall not be permitted at the Ceremony. 

4. Invited graduands and their guests will be required to strictly follow the COVID-19 Protocols

5. Should you require any further clarification, please contact 0352290387 from 9:00 am to 4:00 pm (Monday-Friday). 

Thank you. 

Date:

First Class List

Index NumberNameProgramSchoolclass
UE20060816ARYEE Nii Ayi HumphreyBSC. AGRIBUSINESS First Class
UE20060116NYAME DominicBSC. AGRICULTURESoATFirst Class
UTB0203118AKYENAH Anyanor AndrewsBSC. AGRICULTURESoATFirst Class
UE20061216DZAH Kordzo PeterBSC. AGRIBUSINESSSoATFirst Class
UTB0101318OKORLEY DanielBSC. AGRIBUSINESSSoATFirst Class
UEB1201118ADJIGNON StephenBSC. MECHANICAL ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20023516WIAFE EmmanuelBSC. ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20025616ASIRIFI RichardBSC. PETROLEUM ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20015216MUDASHIRU GhaffaruBSC. COMPUTER ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20017116AGYAPONG Amoako MaxwellBSC. ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20023416TINGBARI Masabiar VincentBSC. ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20023916AMOAH TheophilusBSC. ENVIRONMENTAL ENGINEERINGSoEFirst Class
UEB1201718AKORLI AlexBSC. MECHANICAL ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20026516KUMORDZI Dziedzorm GodwinBSC. PETROLEUM ENGINEERINGSoEFirst Class
UEB1209818SAM DesmondBSC. MECHANICAL ENGINEERINGSoEFirst Class
UE20055516NKANSAH GilbertBSC. RESOURCE ENTERPRISE AND ENTREPRENEURSHIPSoMSLFirst Class
UE20052916FORSON Wilma AbaBSC. RESOURCE ENTERPRISE AND ENTREPRENEURSHIPSoMSLFirst Class
UE20049516ANSU Frimpong ElvisBSC. RESOURCE ENTERPRISE AND ENTREPRENEURSHIPSoMSLFirst Class
UE20050116APRAKU TurksonBSC. RESOURCE ENTERPRISE AND ENTREPRENEURSHIPSoMSLFirst Class
UE20057416QUAYSON Kwamah Mercy (Ms)BSC. RESOURCE ENTERPRISE AND ENTREPRENEURSHIPSoMSLFirst Class
UE20037416AFRANEWAA Nana Ama Boadu (Ms)BSC. NATURAL RESOURCES MANAGEMENTSoNRFirst Class
UE20044716DORLAAR AndaaraBSC. HOSPITALITY MANAGEMENTSoNRFirst Class
UE20040716SAM Emmanuel Nana AppiahBSC. NATURAL RESOURCES MANAGEMENTSoNRFirst Class
UE20044016ANNOR JosephBSC. HOSPITALITY MANAGEMENTSoNRFirst Class
UE20044216BAAH Esther Boafo (Ms)BSC. HOSPITALITY MANAGEMENTSoNRFirst Class
UTB2303918GYEDU BenjaminBSC. NATURAL RESOURCES MANAGEMENTSoNRFirst Class
UTB2302018OWUSU-ADDAE EricBSC. NATURAL RESOURCES MANAGEMENTSoNRFirst Class
UE20044416BOATENG MichaelBSC. HOSPITALITY MANAGEMENTSoNRFirst Class
UE20012116DEVINE Nii Oti Abam RobertBSC. CHEMISTRYSoSFirst Class
UE20008116DANQUAH Caleb KwameBSC. ACTUARIAL SCIENCESoSFirst Class
UE20002816AFRIFA StephenBSC. INFORMATION TECHNOLOGYSoSFirst Class
UE20012016AZIBERE SamuelBSC. CHEMISTRYSoSFirst Class
UE20008316DOE FrancisBSC. ACTUARIAL SCIENCESoSFirst Class